جاسک آزاد

آخرین اخبار و اطلاعات جاسک و هرمزگان ..... آخرین اخبار و اطلاعات جاسک و هرمزگان

دخترها چه شوهری میخوان !!!

 
دخترها چه شوهری میخوان !!!

هرگز فکر کردید چرا با اینکه هنگام برخورد با یک دختر تمام تلاش خود را می کنید جذب شما نمی شود ؟ با اینکه فکر می کنید راه درست را انتخاب کرده اید . اما کسانی که قدرت جذب دخترها را به خود دارند بر خلاف تفکر خیلی از افراد واقعا باهوش و هنرمند هستند .

یه دختر 18 ساله: به قول خودش انقدر خواستگار داره که نمی دونه کدومش رو انتخاب کنه فعلا قصد ازدواج نداره می خواد درس بخونه !!

دختر 22 ساله: او یک شاهزاده با یک قصر می خواد ادعا می کنه که خیلی واقع بینه ولی ؟؟؟؟؟مرد ایده آل او باید پول دار خوش قیافه مشهور همیشه در حسابش پول به اندازه کافی باشه وسخاوت مند او باید شوخ طبع، ورزشکار، شیک پوش، رمانتیک و شـنونده خوبی باشد. بله خصوصیات و صفات آن مرد بسیار طولانی است. دخـتر مـردی را میخواهد که او را بپرستد و او را با گذاشتن گلها، هدایا و دادن وعده عشق ابدی و جاویدان تـبدیل به الهه گرداند.

دختر 32 ساله: کم کم داره بوی ترشی می یاد دیگه فقط یه مرد خوب می خواد لازم نیست ورزشکار و خوش تیپ و.. باشه یه کار خوب با حقوق مکفی خونه ماشین و حساب بانکی داشته باشه و غذاهایی که دختر درست می کنه رو تحمل کنه کافیه!!

دختر 42 ساله: تنها یه مرد می خواد (بیچاره ترشید )یه مرد معمولی که ستاره سینما نباشه ورزشکار نباشه اگه یه شکم گنده هم داشت عیب نداره کچل هم بود عیبی نداره فقط یه شوهر باشه!!

دختر 52 ساله: او فقط می خواهد... هر چی بود باشه دختر باید خیلی شانس بیاره که مردش انقدر ترسناک نباشه که نوه هاش رو بترسونه راه توالت رو هنوز به یاد داشته باشه دندون مصنوعی هاش رو یادش باشه کجا گذاشته!!!

دختر 72 ساله: تعجب نکنید بعضی دخترا تا این سن هم عمر می کنن ولی مطمئن نیستم مردمورد علاقش هنوز نفس بکشه!!!!


+ نوشته شده درپنجشنبه سی ام مهر 1388ساعت 8:10 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

:: خانم ها خجالت بکشن !

خانمهای محترمه ... یاد بگیرید .... جای اینکه جمعه ها اینقدر سر شوهر بدبخت غر بزنید ، برید سراغ این کارها ، بلکه فرجی حاصل شد و ...

 

 

                        بانوی صخره نورد


+ نوشته شده درپنجشنبه سی ام مهر 1388ساعت 7:9 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

ارتباط دختر و پسر و شرايط آن......

ارتباط دختر و پسر و شرايط آن

يكي از نيازهاي اساسي زندگي انسان، تعامل و ارتباط با ديگران است. انسان در طول رشد خود، پيوسته براي بقا و پيشرفت خويش، محتاج ارتباط با ديگران است كه بين اين امر با سلامت رابطه اي نزديك وجود دارد. تمام انسان ها به دنبال يافتن كساني هستند كه با آن ها احساس خوش بختي كنند و از زندگي با آن ها لذت ببرند و در كنارشان منفعت بيشتري كسب كنند. در بين ارتباطات انساني، نياز به ارتباط با جنس مخالف هم در مقطعي از زندگي انسان مطرح مي شود و اين زماني است كه پسر و دختر تصميم مي گيرند تا همسر آينده را انتخاب كنند و در اين ارتباط مقطعي كه لازمه شناخت از همديگر است، اصولي مطرح هستند.

بايد توجه داشت كه نيروي پيوندجويي دو جنس مخالف، دل دادگي هاي پسرانه و دلبري هاي دخترانه و دل بستگي هاي طرفين، در قشر جوان وجود دارد. البته اين ارتباط ها و علاقه ها منشأ تشكيل خانواده و بقاي نسل و ادامه حيات مي گردند، ولي بايد در چارچوب اصولي اخلاقي و شرعي باشند.

گاهي اين علاقه ي دروني به جنس مخالف و نياز به ارتباط با او، از چارچوب هنجارهاي اجتماعي و ديني خارج مي شود و به سوي بي عفّتي و گناه كشيده مي شود كه اين امر بسيار ناشايست و غيراخلاقي است.

در اين مقالات ، سعي خواهد شد تا چارچوب ارتباط با جنس مخالف، كه گاهي براي انتخاب همسر لازم است، طبق معيارهاي اسلامي و اخلاقي بيان گردد تا نوجوانان عزيز از شرايط آن مطّلع گردند. اما پيش از بيان اصول ارزشي و اخلاقي ارتباط، لازم است تعريف دوستي با جنس مخالف بيان گردد ـ تا خداي ناكرده ـ جوانان عزيز به اين عمل ضدارزشي و حرام گرفتار نشوند.

تعريف «دوستي دختر و پسر »
بر اساس قواعد كلي حاكم بر ارتباط ميان فردي، نمي توان هر ارتباطي را «دوستي دختر و پسر» ناميد، بلكه مي توان گفت: «دوستي دختر و پسر» يعني: ارتباطي كه بين دو جنس مخالف وجود دارد و در اين ارتباط، محبت، صميميت، عشق و علاقه ي قلبي ويژه وجود دارد و از اين رو، ارتباط دو كودك يا ارتباط تحصيلي يا ارتباط معلم با شاگرد و مانند آن، كه براي اهداف خاصي است، نمي تواند از مقوله دوستي دختر و پسر باشد.

انگيزه هاي برقراري ارتباط با جنس مخالف

1. وعده ازدواج: يكي از بهانه هاي ارتباط بين پسران و دختران وعده ازدواج از ناحيه پسر است و معمولا با اين وعده ها پسران با دختران ارتباط پيدا مي كنند. در حقيقت، دختر و پسر با طرح مسئله «ازدواج» با يكديگر رفاقت كرده، سعي مي كنند نيازهاي عاطفي همديگر را برآورده كنند، اما حقيقت امر اين است كه اين وعده ها در حدّ خيال بافي مي مانند و جامه عمل نمي پوشند; زيرا خانواده چنين افرادي را در حدّ لازم پخته و شايسته براي ازدواج نمي يابند، طرح مسئله «ازدواج» از سوي پسر اگر هم صورت گيرد، با مخالفت خانواده اش روبه رو مي شود و حتي اگر پسر به خواستگاري دختر نيز برود، خانواده دختر چنين ازدواجي را نمي پسندند. بنابراين، وجود فكر ازدواج در بين دختران و پسران تنها نوعي ساز و كار دفاعي براي ايجاد رضايت خاطر و رهايي از اضطرابي است كه در نتيجه عملِ بر خلاف قواعد و هنجارهاي خانواده و جامعه صورت مي گيرد.
بهترين روش ايجاد ارتباط، در پرتو اصول ديني است كه خانواده پسر از خانواده دختر خواستگاري كند و تحت نظارت والدين تحقيقات ادامه يابند و از خصوصيات همديگر مطلع شوند.

2. انگيزه جنسي: از انگيزه هاي ديگر ارتباط دختر و پسر بهره بري جنسي است. اين پديده در ميان اقشاري از جامعه كه از لحاظ رشد فكري و فرهنگي در انحطاط شديدي به سر مي برند، بيشتر ديده مي شود. اين افراد براي ارضاي غرايز جنسي خود، همه ي ارزش هاي خانوادگي و فردي خود را قرباني مي كنند و دست به رفتاري مي زنند كه براي اغلب افراد جامعه، بسيار پست تلقّي مي شود.
چنانچه اين ارتباط هاي ناپسند منجر به رابطه ي جنسي بين دختر و پسر شوند مشكلات زيادي را براي دختر، كه قرباني اصلي اين رابطه است به دنبال مي آورد. اشتغال ذهني درباره ي اين موضوع كه مبادا اين ارتباط براي او در آينده مشكل ساز باشد، تعادل رواني او را به نحو چشم گيري بر هم مي زند و فشار رواني زيادي بر او تحميل مي كند.
چنين دختراني در ازدواج با مشكل روبه رو مي شوند و حاضر به ازدواج نيستند و زماني كه با فشار خانواده روبه رو مي شوند و تن به ازدواج مي دهند، هميشه نگران افشاي رابطه گذشته خود هستند و از اينكه همسرشان از رابطه مخفي آن ها در گذشته آگاه شود رنج مي برند.

3. توهّم قدرت و جاذبه: يكي ديگر از انگيزه هاي دوستي با جنس مخالف اين است كه پسران داشتن دوست دختر را يك قدرت اجتماعي براي خود تصور مي كنند و دختران نيز داشتن يك دوست پسر را يك جاذبه فردي و اجتماعي براي خود به حساب مي آورند.
اما طول نمي كشد كه پي خواهند برد اين قدرت نمايي و جاذبه ارائه شده به قيمت از دست دادن بسياري از جاذبه ها و قدرت هاي اجتماعي و شخصيتي ديگر تمام شده، در نتيجه، دوستي ها به پايان مي رسند و حسرت از دست دادن شرافت و ارزشمندي خويش، دنيايي از تعارض را در درون دختر و پسر باقي مي گذارد.

4. پناه جويي به يكديگر: دختران و پسراني كه مورد بي محبتي در خانواده قرار مي گيرند و از وضعيت رواني و اجتماعي خويش ناراضي هستند و در اين زمينه، خود را سرگردان و آشفته مي يابند، از طريق برقراري روابط پنهان با جنس مخالف، درصدد كسب رضايت و يا به عبارت ديگر، به دنبال يافتن شرايطي هستند كه براي آن ها اطمينان خاطر و رضايتمندي بيشتري فراهم كند و پناه گاهي براي جبران كمبود محبت خود فراهم سازند.
اما اطمينان خاطري كه دختران و پسران از طريق برقراري دوستي بين خود جستوجو مي كنند هيچ گاه حاصل نمي شود; زيرا اين روابط پنهاني و به دور از چشم خانواده صورت مي گيرد. به همين دليل، دختر و پسر بايد وقت و توان زيادي صرف كنند تا بتوانند زمينه اين رابطه را فراهم كنند و تحمل ترس و اضطراب مستمري كه دو طرف بايد تحمّل كنند تا اين روابط از چشم آشنايان پنهان بماند، رضايتمندي و آرامشي را كه به دنبال آن هستند خنثي خواهد كرد.


+ نوشته شده درپنجشنبه سی ام مهر 1388ساعت 7:6 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

معاون وزیر صنایع استاندار هرمزگان می شود!؟

بر اساس اخبار رسیده مهندس حسن شیخ نیا معاون وزیر صنایع به زودی به عنوان استاندار هرمزگان معرفی می شود .

بر این اساس به زودی (ظرف امروز یا فردا) این فرد به هیئت دولت معرفی می شود و حکم وی به عنوان استاندار هرمزگان امضا خواهد شد.

وی پیش از این معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت صنایع بوده است .


+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و نهم مهر 1388ساعت 10:27 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

چرا آقايون زودتر از خانم ها ميميرند؟

چرا آقايون زودتر از خانم ها ميميرند؟

اين سوالي است که براي قرن هاي متمادي بي پـاسـخ مـانـده اسـت... اما حالا من مي خواهم پاسخ آنرا به شما بدهم:

-اگر خانمتان را بر بالاي يک سکو بگذاريد و از او در مقابل موش ها محافظت کنيد...شما يک مرد هستيد.
-اگر در خانه بمانيد و کارهاي خانه را انجام بدهيد...شما يک مرد لوس و ماماني هستيد

-اگر به شدت کار کنيد...براي او اهميت قائل نيستيد که برايش وقت صرف نمي کنيد
-اگر به اندازه کافي کار نکنيد...مفت خوري هستيد که به درد هيچ چيز نمي خوريد

-اگر او يک کار ملال آور با حقوق پايين داشته باشد...شما قصد بهره کشي اقتصادي از او را داريد
-اگر شما يک کار ملال آور با حقوق پايين داشته باشيد...بهتر است تنبلي را کنار بگذاريد و کار مناسب تري پيدا کنيد

-اگر شما شغل بهتري گرفتيد...پارتي بازي شده
-اگر او شغل بهتري بگيرد...به خاطر توانايي هاي بالايش بوده

-اگر به او بگوييد که چقدر زيباست...اين نشان دهنده خواست هاي جنسي شماست
-اگر سکوت کنيد و چيزي نگوييد...اين بي اهميتي شما را نسبت به او مي رساند

-اگر گريه کنيد...آدم بي عرضه اي هستيد
-اگر گريه نکنيد...بي احساس و بي عاطفه هستيد

-اگر بدون مشورت با او تصميم بگيريد...شما يک متعصب خودخواه هستيد
-اگر او بدون مشورت با شما تصميم بگيرد...يک خانم ليبرال و آزادمنش است

-اگر از او خواهش کنيد که به خاطر شما کاري را که دوست ندارد انجام دهد...اين امر سلطه جويي و ديکتاتور بودن شما را مي رساند
-اگر او از شما يک چنين درخواستي داشته باشد...انجام آن لطف و مرحمت شما را مي رساند

-اگر از هيکل و اندام زيبايشان تعريف کنيد...منحرف هستيد
-اگر تعريف نکنيد...شما را هم جنس باز تلقي مي کنند

-اگر از آنها بخواهيد که موهاي........ را تميز کنند و هيکل خود را روي فرم نگه دارند... شما يک مرد شهوتران هستيد
-اگر نخواهيد...شما اصلا رمانتيک نيستيد

-اگر به خودتان برسيد...خودبين و از خودراضي هستيد
-اگر اين کار را انجام ندهيد...يک فرد ژوليده و نا مرتب هستيد

-اگر براي او گل بخريد... اين کار را براي دستيابي به چيزهاي ديگر انجام داده ايد
-اگر نخريد...احساسات او را درک نمي کنيد

-اگر به پيشرفت هاي خود افتخار کنيد...انسان جاه طلبي هستيد
-اگر اين کار را نکنيد...اصلا بلندپرواز نيستيد

-اگر او سر درد داشته باشد...خسته است
-اگر شما سر درد داشته باشيد...مي خواهيد به او بفهمانيد که ديگر دوستش نداريد

-اگر او را زياد بخواهيد...شهوتران هستيد
-اگر نخواهيد...پس حتما پاي يک خانم ديگر در ميان است يازير سرتان بلندشدهاست


نتيجه گيري :


در نهايت...مردها زودتر مي ميرند چون خودشان اينطور مي خواهند!+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و نهم مهر 1388ساعت 9:56 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

عاشق.....

عاشق                           عاشق تر

نبود در تار و پودش           ديدي گفت عاشقه عاشق

@@@@@@@@   نبودش  @@@@@@@@@@

امشب همه جا حرف  از آسمون و مهتابه  ،  تموم خونه ديدار اين خونه

فقط  خوابه ، تو كه رفتي هواي  خونه تب داره  ،  داره  از درو ديوارش غم

عشق تو مي باره ، دارم مي ميرم از بس غصه خوردم ،  بيا بر گرد تا ازعشقت

نمردم، همون كه فكر نمي كردي نمونده پيشت، ديدي رفت ودل ما رو سوزوندش

حيات خونه دل مي گه درخت ها همه خاموشن، به جاي كفتر و  گنجشك  كلاغاي

سياه پوشن ،  چراغ  خونه  خوابيده  توي  دنياي خاموشي  ،   ديگه  ساعت رو

طاقچه شده كارش فراموشي  ،  شده كارش فراموشي  ،  ديگه  بارون  نمي

باره  اگر چه  ابر سياه  ،  تو كه  نيستي  توي  اين خونه ،   ديگه  آشفته

بازاريست  ،  تموم  گل ها  خشكيدن مثل خار بيابون ها ،  ديگه  از

رنگ  و رو رفته ، كوچه و خيابون ها ،،، من گفتم و يارم گفت

گفتيم و سفر كرديم،از دشت شقايق ها،با عشق گذركرديم

گفتم اگه من مردم ، چقدر به من وفاداري، عشقو

به فراموشي ،چند روزه تو مي سپاري

گفتم كه تو مي دوني،سرخاك

تو مي ميرم ، ولي

تا لحظه مردن

نمي گيرم

دل از

تو


+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و نهم مهر 1388ساعت 9:46 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

تصادف خودرو حامل مسافرین غیر مجاز باعت زخمی و مجروح شدن اکثر آنها گردید

 امروز حدود ساعت 12:00 یک دستگاه تویوتا دوکابین که حدود 25 نفر از مسافرین غیر مجاز افغانی را حمل می کرد در نزدیکی مارکوه حوزه شرق شهرستان جاسک تصادف نمود.

 این خودرو که صاحب آن مشخص نمی باشد تعداد 25 نفر مسافر غیر مجاز خارجی که از طرف استان سیستان حمل می نموده و به صورت غیر قانونی می خواسته که آنها را وارد شهرستان جاسک نماید در نزدیکی مارکوه تصادف نموده که تمامی مسافرین این خودرو مصدوم و حدود 10 نفر از آنها جهت مداوا به بیمارستان جاسک انتقال یافتند .

 

 


+ نوشته شده درشنبه بیست و پنجم مهر 1388ساعت 3:40 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

نقش زن در اجتماع

نقش زن در اجتماع

* زن نقش بزرگی در اجتماع دارد، زن مظهر تحقق آمال بشر است.

* زن مربی انسان است.

* از دامن زن مرد به معراج می رود.

* زن یكتا موجودی است كه می تواند از دامن خود، افرادی به جامعه تحویل دهد كه از بركاتشان یك جامعه، بلكه جامعه ها به استقامت و ارزش های والای انسانی  كشیده شوند.

 نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است؛ برای اینكه زنان، بانوان، علاوه بر اینكه خودشان یك قشر فعال در همه ابعاد هستند ،قشرهای فعال را در دامن خودشان تربیت می كنند.

* من در جامعه زنها یك جور تحول عجیبی می بینم كه بیشتر از تحولی است كه در  مردها پیدا شده.

* این جانب به زنان پر افتخار ایران مباهات می كنم، كه تحولی آن چنان در آنان  پیدا شد، كه نقش شیطانی بیش از پنجاه سال كوشش نقاشان خارجی و وابستگان بی شرافت آنان ، از شعرای هرزه گرفته تا نویسندگان و دستگاههای تبلیغاتی مزدور را، نقش برآب نمودند.

* زنان در عصر ما ثابت كردند كه در مجاهده همدوش مردان ، بلكه مقدم بر آنانند.

* ما مفتخریم كه بانوان و زنان ، پیر و جوان و خرد و كلان ، در صحنه های فرهنگی  و اقتصادی و نظامی حاضر، و همدوش مردان یا بهتر از آنان در راه تعالی اسلام و مقاصد قرآن كریم فعالیت دارند.

* من هر وقت بانوان محترم را می بینم كه با عزم و اراده قاطع در راه هدف حاضر به [تحمل] همه طور زحمت ، بلكه شهادت هستند مطمئن می شوم كه این راه به پیروزی منتهی می شود.


 بانوان رهبر نهضت ما هستند.


* شما بانوان شجاع دوشادوش مردان پیروزی را برای اسلام بیمه كردید.

* شما خواهران در این نهضت سهم بسزایی داشتید.


 شما خواهران عزیز و شجاع، دوشادوش مردان پیروزی را برای اسلام بیمه كردید.

* مردان ما مرهون شجاعتهای شما زنان شیر دل هستند.

* ما بسیاری از موفقیت ها را مرهون خدمتهای شما بانوان می دانیم.

*خدمت مردها هم، بسیارش  مرهون خدمت زنهاست.

* بانوان ایران ، در این نهضت و انقلاب سهم بیشتری از مردان دارند.

* بانوان عزیز ما اسباب این شدند كه مردها هم جرأت و شجاعت پیدا كنند.

* این پیروزی را ما از  بانوان داریم قبل از اینكه از مردها داشته باشیم.

* آنچه كه در ایران بزرگتر از هر چیز بود، تحولی است كه در بانوان ایران حاصل  شد.

* اگر این نهضت و انقلاب اسلامی هیچ نداشت جز این تحولی كه دربانوان و در جوانان ما پیدا شد، این یك امری بود كه كافی بود برای كشور ما.


* ملتی كه بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست آسیب نخواهد دید.

* چه افتخاری بالاتر از اینكه زنان بزرگوار ما در مقابل رژیم ستمكار سابق و پس از سركوبی آن، در مقابل ابرقدرتها و وابستگان آنان، در صف اول، ایستادگی و مقاومت از خود نشان دادند كه در هیچ عصری چنین مقاومتی و چنین شجاعتی از مردان ثبت نشده است.

* در تربیت و تعلیم جامعه بزرگوار، بانوان پیشتاز باشند.

* اگر زنهای انسان ساز از ملتها گرفته بشود، ملتها به شكست وانحطاط خواهند رسید.

* صلاح و فساد یك جامعه، از صلاح و فساد زنان در آن جامعه سرچشمه  می گیرد.

* شما مردان و زنان  تاریخ، باید پایداری در راه كوبیدن ستمكاران و دفاع از حق را به جهانیان و نسلهای آینده ثابت كنید.


+ نوشته شده درشنبه بیست و پنجم مهر 1388ساعت 3:38 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

*اگر پسر ها نبودند*

                                 *اگر پسر ها نبودند*

اگر پسرها نبودند کی مامانو دق میداد؟

اگر پسرها نبودند کی خونه را میکرد باغ وحش؟

اگر پسرها نبودند کی دخترای آیکیو را میذاشت سر کار؟

اگر پسرها نبودند کی کانالهاو سایتهای مبتذل را نگاه میکرد؟

اگر پسرها نبودندکی توی دانشگاه استاد را ضایع میکرد؟

اگر پسرها نبودندکی مزاحم دخترای مردم میشد؟

اگرپسرها نبودند کی دخترای آیکیو را تیغ میزد؟

اگر پسرها نبودند کی مزاحم تلفنی میشد ودخترا را اذیت میکرد؟

اگر پسرها نبودند کی آشغالها را میذاشت جلوی در؟

اگر پسرها نبودند کی توی کلاس میرفت گچ میاورد؟

اگر پسرها نبودند کی پول باباها را خرج میکردواونها را سکته میداد؟

اگر پسرها نبودند کی با بچه کوچیکا توی کوچه گل کوچیک بازی میکرد؟

اگر پسرها نبودند کی تا نصفه شب توی خیابون الودگی صوتی ایجادمیکرد؟


+ نوشته شده درجمعه بیست و چهارم مهر 1388ساعت 10:40 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

شخصیت افراد از طریق گروه خونی٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫

  شخصیت افراد از طریق گروه خونی٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫

گروه خونی A

مردمي فعال وحساس اند به طوري كه واكنش هاي رواني در انها فوقع العاده شديدو عميق ميباشد، فعاليت را تنهايي دوست داشته واز فعاليت هاي دسته جمعي امتناع دارند.

گروه خوني B

افرادي فعال- اهل مجادله وبحث و گفت وگو هستند مانند گروه Aاهل انزوا نيستندو استقلال جو وبه سليقه شخصي واميال خود زياد ارج مينهند.

گروه خوني o

افرادی معاشرتی واجتماعی،مهر طلب به عقیده مردم نسبت به خودشان بیش از حد لازم ارج میدهند ،برای جلب دیگران در تلاشند در کارهای اجرایی موفق اند زیرا زیاد فعال نبوده واهل ابتکار وتجسس نمی باشند.

گروه خونی AB

اين افراد تلفيقي از خصوصيات۳ گروه گذشته را دارند،اغلب داراي خلق وخوي مضطرب ومتضاد مي باشند،مترقي اين گروه اغلب دانشمندان وفيلسوفان ميباشند.


+ نوشته شده درجمعه بیست و چهارم مهر 1388ساعت 10:36 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

دستگاه تولید مثل در دختران و کارکرد آن و مشکلاتی که می تواند برای آن پیش بیاید

مقدمه

موجودات زنده همگی قابلیت تولید مثل دارند و همین موضوع عامل بقای نسل آنهاست. دستگاه تناسلی به همین منظور در بدن موجودات زنده تعبیه شده است. دستگاه تناسلی تنها دستگاهی از بدن است که برای زندگی خود فرد حیاتی نیست امّا برای بقای نسل لازم است. در فرآیند تولید مثل انسان دو سلول جنسی یا گامت نقش دارند: گامت مردانه که اسپرم نامیده می‌شود و گامت زنانه که تخمک نام دارد.

tjhg8ybymf30mvx6dr86.jpg

اسپرم توسط دستگاه تناسلی مردانه و تخمک توسط دستگاه تناسلی زنانه تولید می‌شوند. اسپرم در حین فعالیت جنسی در اثر انزال از طریق آلت مردانه وارد دستگاه تناسلی زنانه می‌شود. اسپرمدر داخل واژن شنا کرده و وارد رحم می‌شود و خود را به لوله‌های فالوپ یا لوله‌های رحمی می‌رساند. تخمک نیز از تخمدان زن آزاد می‌شود و وارد لوله های  رحمی (فالوپ) می شود. اسپرم و تخمک در این محل با یکدیگر برخورد می کنند. اسپرم وارد تخمک می شود و آنرا بارور می کند و لقاح حاصل می شود که نتیجة آن تشکیل سلول تخم است که می‌تواند به یک نوزاد تبدیل شود. بنابراین همکاری مرد و زن برای تشکیل تخم و در نتیجه حامله شدن زن لازم است. زن با وجود اینکه سلول تخم را تا بزرگ شدن و تبدیل شدن به یک نوزاد کامل در درون رحم نگه می‌دارد ولی همانطور که گفته شد برای باردار شدن نیازمند اسپرم مردانه است


ادامه مطلب
+ نوشته شده درچهارشنبه بیست و دوم مهر 1388ساعت 8:15 قبل از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

کلنگ احداث دانشگاه علمی کاربردی بشاگرد در سندرک

در مهر ماه سال جاری خیرین اصفهانی که با اداره کمیته امداد شهرستان بشاگرد همکاری دارند کلنگ احداث دانشگاه علمی کاربردی بنام بشاگرد را در سندرک از توابع شهرستان میناب زده اند که انتشار این خبر در سطح شهرستان بشاگرد موجب نارضایتی اهالی و شوراهای اسلامی گردیده و آنان طی طوماری بنام ریاست جمهور و وزیر علوم تهیه و از این طریق نارضایتی خود را از این موضوع اعلام نموده اند .


+ نوشته شده درسه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 4:39 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

عاقبت حمل مسافر غیر مجاز.....

با خبر شدیم امروز حدود ساعت 7:00 صبح یک دستگاه خودروپژو 405 نقره ای متعلق به علی تبادار ساکن جاسک کهنه که حامل مسافر قاچاق بوده  مورد تعقیب نیروی انتظامی قرار می گیرد که در حوالی روستای پالور شهرستان میناب خودرو مذکور وازگون شده و راننده فوت می نماید ولی مسافران قبل از حادثه از خودرو خارج شده اند و فقط اسباب و وسایل آنها داخل خودرو بوده است . 


+ نوشته شده درسه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 4:38 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

وهابیون در هرمزگان به دنبال جوانان بی پول !

در حالی که همچنان مسئولان فرهنگی ما نسبت به تحرکات فرقه وهابیت بی تفاوت هستند ، این فرقه همچنان به افزایش پیروان خود در هرمزگان مشغول است .

در چند روز گذشته مشاهده شد که دامنه این تحرکات به شهر بندرعباس و مناطق اطراف هم رسیده است و عده ای با دادن مبالغ گزاف سعی در جذب جوانان بی پول هستند تا پشتوانه سازی را برای اقدامات جدی تر خود ایجاد کنند.

پشتیبان این تحرکات از سوی کشورهای عربی عنوان شده است به طوری که گفته می شود عربستان به همین منظور بیش از 20 میلیون دلار اعتبار اختصاص داده است .

از سوی دیگر از برخی روستاهای استان هم خبر می رسد که کار ساخت مساجد شیک با معماری غربی و با پول اعراب آغاز شده در حالی که هنوز هیچ عکس العملی نسبت به آن داده نشده است .

به نظر می رسد مسئولان چنانچه در این مورد اقدام جدی انجام ندهند فاجعه ای در حال رخ دادن باشد که اتش دامن همه را خواهد گرفت.


+ نوشته شده درسه شنبه بیست و یکم مهر 1388ساعت 1:12 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

آنچه دختران جوان باید در آستانه بلوغ بدانند ....

شاید برای بسیاری از دختران نوجوان این سوال مطرح باشد كه اولین عادت ماهیانه آنها در كجا و چه‌وقت اتفاق می‌افتد. مسلما تنها شرط گذراندن صحیح این مرحله از بلوغ آن است كه برای آن آمادگی لازم وجود داشته باشد. وقتی كه اولین عادت ماهیانه اتفاق افتاد سوالات مختلفی در ذهن دختران جوان بالا و پایین می‌روند كه اگر پاسخ آنها را بدانند اضطراب آنها بسیار كمتر می‌شود.
قبل از هر چیز باید در حول و حوش سنین شروع عادت ماهیانه وسایل مورد نیاز همیشه همراهتان باشد، دستمال كاغذی و نوار بهداشتی باید در دسترس باشند، در این زمینه حتما از مادرتان راهنمایی بخواهید تا طریقه صحیح مصرف این وسایل را به شما آموزش دهد. اما اگر در شرایطی كه اصلا فكرش را هم نمی‌كنید (مثلا در مدرسه یا در راه مدرسه) این اتفاق افتاد، اصلا نترسید و نگران نشوید. در اكثر موارد اگر این مساله در مدرسه اتفاق بیفتد، دخترها مضطرب می‌شوند و یا حتی خجالت می‌كشند.
در این شرایط حتما موضوع را به معلمان بهداشت، مشاور مدرسه و یا حتی یكی از معلمان كه با او احساس نزدیكی بیشتری دارید، در میان بگذارید. مسلما از گفتن این مسئله خجالت می‌كشید اما مطمئن باشید هیچ‌كس به‌خاطر این موضوع شما را سرزنش نمی‌كند. این یك مسئله زنانه است و همه خانم‌ها این موضوع را به‌خوبی درك می‌كنند. حتی بعضی دختران دوست دارند حتما این موضوع را هر چه سریع‌تر با مادرشان در میان بگذارند. این‌كار بسیار پسندیده است و توصیه می‌شود حتما مادران عزیز در جریان این موضوع قرار بگیرند.
اگر هم در همان اولین عادت ماهیانه به‌خصوص در اماكن پرجمعیت (مثل مدرسه) لباستان لكه‌دار شد، بهتر است موضوع را به مسئولین مدرسه بگویید تا امكان برگشتن شما به منزل و یا آوردن لباس تمیز توسط والدین به مدرسه برایتان فراهم شود. اگر هم همكلاسی‌ها با تعجب پرسیدند چرا لباس‌هایت عوض شده بگویید: <حین خوردن غذا كثیف شد و ناچار شدم عوض كنم.> خیلی مساله را سخت نگیرید چون این اتفاق برای همه دخترها می‌افتد.

سوالاتی كه دختران باید پاسخ آنها را بدانند:
● چطور به مادرم بگویم كه برای اولین بار عادت ماهیانه شده‌ام؟
اینكه برای اولین‌بار بخواهید در این مورد با مادرتان صحبت كنید، حتما خجالت می‌كشید و این مسئله كاملا طبیعی است. معمولا خانواده‌های سالم در این مورد قبلا با دخترشان مفصلا حرف زد‌ه‌اند و حتی در خیلی از مواقع، خانواده‌ها دخترشان را بیرون می‌برند و در اصل، مادر و دختر این اتفاق را جشن می‌گیرند. در بعضی خانواده‌ها گفتن این موضوعات بسیار خصوصی و محرمانه به حساب می‌‌آید و مادر در این مورد با دخترش صحبتی نكرده است.
به این دلیل گفتن این موضوع برای دختر جوان كاری مشكل و طاقت‌فرساست. به هر حال دختران جوان باید بدانند كه حتما این موضوع را در كمال سادگی باید با مادر یا خواهر بزرگ‌تر در میان بگذارند و از او كمك بخواهند. لزومی ندارد سایر افراد خانواده (به‌خصوص افراد كوچك‌تر یا مذكر) چیزی از این مسئله بدانند.
● آیا در دوران عادت ماهیانه می‌توانم شنا كنم؟
خود موضوع شنا با عادت ماهیانه تناقضی ندارد اما چون از نوار بهداشتی استفاده می‌شود، امكان شنا وجود ندارد. در مواردی كه از وسیله‌ای به‌نام تامپون در دوران عادت ماهیانه استفاده می‌شود، امكان شنا در شرایطی خاص وجود دارد اما توصیه می‌شود دختران جوان در این دوران از شنا خودداری كنند.
● اگر در زمان عادت ماهیانه وسایل مورد نیاز در دسترس نداشتم چه كنم؟
اصلا از این موضوع نترسید چون حتی برای خانم‌هایی كه چندین سال است عادت ماهیانه می‌شوند، این اتفاق افتاده است كه در چنین شرایطی‌گیر كنند؟ به هیچ‌وجه در این شرایط از تقاضای كمك خجالت نكشید و حتما موضوع را با فرد مورد اطمینان كه در محل وجود دارد (یك دوست، مادر بزرگ، مشاور مدرسه و...) در میان بگذارید. ضمنا طریقه محاسبه زمان عادت ماهیانه را از مادر یا پزشك بپرسید تا همیشه آمادگی داشته باشید. یادتان باشد در اوایل كار احتمال تغییر زمان عادت ماهیانه وجود دارد و مدتی طول می‌كشد تا همه چیز طبق روال پیش برود.
● می‌گویند هر چه زودتر عادت ماهیانه اتفاق بیفتد رشد زودتر متوقف می‌شود. آیا این درست است؟
باید بگوییم كه زمان وقوع عادت ماهیانه بر اساس مناطق جغرافیایی، وراثت و حتی نحوه تغذیه و فعالیت بدنی فرد متفاوت است و دامنه آن تقریبا بین ۱۱ تا ۱۴ سالگی است اما در ۹ و یا ۱۷ سالگی هم ممكن است اتفاق بیفتد! این در حالی است كه رشد فرد به عوامل مختلف مثل تعادل هورمون‌های مربوطه، تغذیه مناسب از دوران كودكی، ورزش و وراثت بستگی دارد و در این زمینه نباید نگران باشید. هر زمان كه عادت ماهیانه اتفاق بیفتد، نشانه سلامت دستگاه تناسلی زنانه است و باید از این موضوع خوشحال شوید اما اگر خیلی زود یا دیر شده، بهتر است با پزشك مشورت كنید.
● آیا شستشوی محل در این دوران مشكل ایجاد می‌كند؟
نه تنها این موضوع صحیح نیست بلكه اتفاقا باید بهداشت فردی در این دوران با دقت رعایت شود و حتما محل را بعد از هر بار دستشویی یا تغییر نوار بهداشتی با آب ولرم شستشو داده، با دستمال كاغذی خوب خشك كرده و از نوار تمیز استفاده كنید. گرفتن دوش ولرم (كه بهتر است سر پا باشد) در تسكین درد و ناراحتی این دوران تاثیر داشته و شما را بانشاط می‌كند.


+ نوشته شده دریکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 7:29 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

آيا گزينش استاندار بعدي يک بومي است؟

 
خليل درخور پس از اينکه سه شنبه گذشته هيئت وزيران به اتفاق عبدالعلي صاحب محمدي استاندار هرمزگان را به عنوان مديرعامل راه آهن کشور معرفي کرد گزينه هاي متعددي براي پست استانداري هرمزگان بر سر زبان ها افتاده است که تاکنون هيچ يک از منابع رسمي آن را تاييد نکرده اند. در حالي که صاحب محمدي به عنوان مديرعامل راه آهن، معرفي شده ولي وي هنوز در جلسات استانداري حضور دارد. وي به احتمال زياد تا زمان معارفه اش در راه آهن، در هرمزگان خواهد ماند. با قطعي شدن سمت جديد صاحب محمدي، پرآور يکي از گزينه هاي مطرح و با شانس بالا براي تصدي استانداري هرمزگان است. از سوي ديگر گزينه هاي ديگري مطرح هستند که به گفته منابع آگاه در استانداري شانس احمد صادقي معاون عمراني بسيار ضعيف است. صادقي پس از رفتن شيخ الاسلامي نيز يکي از گزينه ها براي پست استانداري هرمزگان بود. در آن زمان گفته مي شد که عده اي نمي خواستند که صادقي استاندار هرمزگان شود و به همين خاطر چانه زني هاي زيادي براي خارج کردن وي از گزينه استانداري هرمزگان صورت گرفت که در نهايت عبدالعلي صاحب محمدي که تا روز انتصاب حداقل در هرمزگان نامي از وي براي پست استانداري هرمزگان برده نمي شد به عنوان استاندار هرمزگان معرفي شد. معرفي صاحب محمدي به عنوان استاندار هرمزگان تا قبل از جلسه دوم ارديبهشت ماه سال 86 هيئت دولت براي هرمزگاني ها مشخص نبود. وي در آن زمان قائم مقام معاونت عمراني وزارت كشور بود که پس از معرفي شيخ الاسلامي به عنوان رئيس دفتر رئيس جمهور به عنوان استاندار هرمزگان معرفي شد. از سوي ديگر و پس از اظهارات محمد نجار وزير کشور مبني بر اينکه احتمال معرفي اولين استاندار زن در دولت دهم وجود دارد از برخي محافل اين احتمال را مي دهند که هرمزگان اولين استاني باشد که استاندار زن را تجربه مي کند. اما يکي از سياسيون هرمزگان که نخواست نامش فاش شود اين احتمال را چندان قوي ندانست. به گفته اين فعال سياسي، هرمزگان يک استان صنعتي است و استانداري مي خواهد که بتواند در هر شرايطي فعاليت کند. وي معتقد است در اين شرايط گزينه تصدي استانداري زن در هرمزگان چندان مناسب نيست. وزير کشور در حاشيه مراسم توديع و معرفه استاندار قم از احتمال انتخاب اولين استاندار زن سخن به ميان آورده بود. همچنين با معرفي استاندار جديد قم نخستين استاندار روحاني كشور در طول دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي نيز رقم خورد. از ميان گزينه هاي بومي سخن از نام هاشمي تختي معاون سياسي امنيتي بوشهر به ميان مي آيد. وي به نسبت ساير گزينه هاي بومي از شانس بيشتري برخوردار است. اما اينکه دولت حاضر شود استاندار بومي را براي هرمزگان منصوب کند کمي دور از انتظار است اما چنانچه هاشمي را به عنوان استاندار هرمزگان معرفي کند بهترين خدمت به هرمزگان کرده است. اين گفته ها را برخي از سياسيون اصولگرا بر آن پاي مي فشارند و وي را بهترين گزينه از ميان بوميان مي دانند. برخي منابع غير رسمي خبر از احتمال معرفي گل وردي فرمانده سابق منطقه يکم نيروي دريايي سپاه هرمزگان براي تصدي پست استانداري مي دهند. اين خبر نيز تاکنون تاييد نشده و تنها در برخي محافل بر سر زبان هاست. همچنين رييس مجمع نمايندگان استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مردم هرمزگان در انتصابات مديريتي استان مطالبات به حقي دارند که دولت بايد در اين خصوص پاسخگوي خواسته هاي مردم هرمزگان باشد. محمد آشوري گفت: اميدواريم دولت دهم در توسعه منابع انساني در استان هرمزگان فصل جديدي را آغازکند زيرا مردم اين استان در اين زمينه مطالباتي دارند. آشوري با بيان اينکه تکيه بر مطالبات مردم استان هرمزگان در زمينه انتصاب مديران بسيار مهم است گفت: متاسفانه از هرمزگان تا کنون فردي در کابينه دولت حضور نداشته است و به همين دليل بايد در توسعه منابع انساني در هرمزگان از سوي دولت گام هايي برداشته شود. نماينده مردم هرمزگان در مجلس شوراي اسلامي از تفاهم در بين نمايندگان اين استان خبر داد و افزود: در زمينه انتخاب استاندار تصميم گيرنده نيستيم اما مي توانيم از سوي نمايندگان استان هرمزگان در اين خصوص پيشنهاداتي را به دولت بدهيم. آشوري در خصوص انتصاب استاندار جديد براي استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نمي توانيم در اين زمينه مصداقي را مطرح کنيم ولي بايد در انتخاب استاندار جديد، مطالبات مردم در نظر گرفته شود. چندي پيش برخي نمايندگان استان هرمزگان در مصاحبه با خبرنگار مهر در بندرعباس حضور استاندار بومي را در هرمزگان خواستار بودند و اين خواسته را مهمترين مطالبه مردم در زمينه انتخاب استاندار مي دانستند و ابراز اميدوراي کردند تا دولت دهم در اين خصوص به مطالبه مردم اين استان پس از سال ها پاسخ دهد. همچنين سيد مصطفي ذولقدر ديگر نماينده هرمزگان ضمن مخالفت با تعويض استانداران گفت: با توجه به شناختي كه استانداران در طول چند سال گذشته از استان‌هاي مرتبط با حوزه‌ي كاري‌شان به دست آورده‌اند، مي‌توان گفت كه تعويض استانداران كاري اشتباه است. وي در گفتگو با ايسنا گفت: استاندار بايد فردي مردمي، مدير، مدبر و داراي رفتاري مهربان با مردم باشد، همچنين استاندار بايد به همه‌ي افراد با ديد مساوي بنگرد يعني اينگونه نباشد كه يك گروهي را به گروه ديگر ترجيح دهد و تنها افراد را به دليل داشتن تفكري متفاوت تغيير دهد. وي با مثبت خواندن عملكرد استاندار هرمزگان گفت: مردم استان هرمزگان از استاندارشان توقع دارند كه با رسيدگي به اين منطقه، تحولي را در اين استان ايجاد كند. ذوالقدر در پايان خاطرنشان كرد:‌ با وجودي كه بنده از برخي از نمايندگان شنيده‌ام كه از استاندارشان راضي نيستند، اما من از استاندار هرمزگان راضي هستم. البته ارتباط استاندار با نمايندگان بايد به گونه‌اي باشد كه استاندار نمايندگان را از برنامه‌هايش مطلع كند تا با ايجاد تعامل دوطرفه مشكلات استان به راحتي حل شود.

+ نوشته شده دریکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 6:54 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

تشکر یک بازدید کننده از فرماندار جاسک

((آقای فرماندار ار اقداماتی که جهت عمران و پیگیری مشکلات شهر انجام دادی تشکر میکنیم ولی هنوز میگوییم شهر جاسک در شان مردم جاسک با این همه کثافات که خیابانها پر شده نیست .آقای فرماندار این شهر شورا و شهردار نداره قبلا هم که داشت وضعیت به همین منوال بود آقایان فقط بلدند زمین ثبت کنند و ظاهرا ارث شان است که به نام دیگران در ظاهر ثبت و عملا مال خودشان است بررسی کنید .آقای فرماندار دور برت اصلاح طلبان مشارکتی هستند که نمی زارند خدمت رسانی کنی .و اگه به شکل قاطعانه عمل نکنی مثل فرمانداری بشاکرد که جایگاه فرمانداری توسط دونفر مشارکتی و دوم خردادی و مخالفان دولت (کریمی بخشدار بشاکرد و محمداحمدی خائنی دیگر به چه روزگاری افتاده که آنها همین میخواهند))


+ نوشته شده دریکشنبه نوزدهم مهر 1388ساعت 6:48 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

صنایع دستی رایج در شهرستان جاسک

 متأسفانه در زمینه صنایع دستی این شهرستان تحقیقات کاملی انجام نگرفته است و اما آنچنانکه از ظواهر امر برداشت می­شود، بطور کلی صنایعی که در این منطقه فعال بوده­اند و برخی از آنها هنوز کم و بیش رایج هستند بدین شرح می­باشند:

لنج­سازی، رودوزی­های سنتی (سوزندوزی بلوچ)، توربافی و گرگوربافی، حصیربافی، آهنگری سنتی، و ساخت کاردهای بلوچی با غلاف­های چوبی و نقره کوب، بافته­های اداری.

لنج­سازی: صنعت لنج­سازی در مناطق ساحلی شهرستان جاسک بویژه خود شهر جاسک انجام می­گیرد. لنج­سازان این خطه صنعتگرانی سختکوش و توانمند بوده و هستند و در ساخت انواع مختلف شناورهای چوبی اعم از باری، صیادی و غیره مهارت کامل دارند. برخی از چوب­های مورداستفاده را از درختان بومی منطقه تهیه می­نمایند و برخی را نیز از کشور پاکستان خریداری و وارد می­کنند. صنعت لنج­سازی در جاسک نیز به دلایلی که قبلاً ذکر شد، همچون سایر مراکز لنج­سازی در معرض نابودی و زوال قرار دارد.

رودوزی­های سنتی: رودوزی­هایی که در منطقه جاسک و توابع مربوطه انجام می­شود، بیشتر از سوزندوزی­های بلوچی می­باشد. با این وجود انواع دیگری از رودوزی­های سنتی استان نیز کم و بیش در برخی نواحی بویژه منطقه بشاگرد مشاهده می­شود. همانگونه که ذکر می­شد سوزندوزی­های این منطقه به دلیل همجواری با استان سیستان و بلوچستان و بسیاری از ساکنین، متأثر از سوزندوزوی بلوچ است که در آن جز نج و پارچه به ماده اولیه دیگری نیاز نیست. هنرمندان برحسب امکان و سلیقه از نخ «دمسه» یا انواع نخلهای پاکستانی استفاده می­نمایند. پارچه مورداستفاده از جنس پارچه­های پنبه­ای ریزبافت و نازک است که بیشتر به منظور تولید انواع محصولات پرکار، در قطعات کوچک مورداستفاده قرار می­گیرد.

نقوشی مانند سوزندوزی بلوچ هندسی و از روی تار و پود پارچه شده می­شده و به صورت ذهنی اجرا می­شوند. در شهرستان بشاگرد عیناً مانند سوزندوزی استان سیستان و بلوچستان، پس از انتخاب پارچه در قطع و اندازه مناسب، طرح کلی با توجه به تار و پود پارچه­دوزی شده، سپس به پرکردن فواصلی که در طرح مشخص شده است پرداخته می­شود.

توربافی و گرگوربافی: توربافی و گرگوربافی نیز از جمله صنایعی هستند که در گذشته در مناطق ساحلی شهرستان جاسک بسیار رونق و رواج داشته است ولی اکنون دیگر تورهای پلاستیکی وارداتی جایگزین تورهای قدیمی شده است و صنعتگران این رشته مثل قبل فعالیتی ندارند. گرگوربافی نسبت به توربافی وضعیت بهتری دارد و کم و بیش انجام می­شود.

حصیربافی: حصیربافان شهرستان جاسک در با فت محصولات حصیری مهارت بسزایی دارند . بسیاری از اجناسی که در پنج­شنبه بازار میناب به معرض فروش گذاشته می­شود حاصل دست حصیربافان جاسک می­باشند. حصربافان جاسک علاوه بر الیاف و برگ درخت خرما از گیاه دیگری به نام «داز» که نسبت به برگ نخل طول بیشتری دارد -  نیز استفاده می­کنند. یکی از مهمترین مشکلاتی که همواره پیش روی این صنعتگران بوده بعد مسافت و دشواری دسترسی به بازار فروش می­باشد که اگر این معضل به گونه­ای برطرف شود ، صنعت حصیربافی  در شهرستان جاسک هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی ارتقاء خواهد یافت.

آهنگری سنتی و ساخت کاردهای بلوچی: آهنگری از روزگار باستان حرفه اقوام مختلف ایرانی بوده است. در شهرستان جاسک این حرفه بويژه صنعت ساخت نوعی کارد که به کارد بلوچی معروف است، سابقه­ای بسیار کهن دارد. کاردهای بلوچی از زمانهای دور به تیزی و برندگی و استحکام تیغه مشهورند. هم­اکنون نیز تعدادی از صنعتگران بومی این منطقه، انواعی از کاردهای مذکور همواره با غلاف­های چوبی بسیار زیبا می­سازند. با این وجود اگر تدبیری اندیشیده نشود، به زودی این حرفه همچون بسیاری حرف دیگر، برای همیشه به فراموشی سپرده خواهد شد.

بافته­های داری: تولید اقسامی از بافته­های داری از قبیل گلیم، خورجین و خرسک از قدیم­الایام در برخی نواحی شهرستان جاسک بويژه شهرستان بشاگرد متداول بوده است. این حرفه بیشتر در نواحی رواج داشته است که دامداری موجود بوده است. برخی از محصلات مذکور کاربرد تزئینی داشته­اند و از آنها جهت مزین نمودن کپرها استفاده می­شده است (مانند نوعی بافته زیبا و با طرح­های متنوع به نام سرکش)، برخی نیز مانند گلیم، خورجین و خرسک در زندگی روزمره اهالی استفاده کاربردی داشته­اند. در حال حاضر بافت محصولات فوق­الذکر دیگر رونق گذشته را ندارد و تولید برخی از آنها تقریباً منسوخ شده است.

لازم به ذکر است طی سالهای اخیر بافت­ برخی محصولات بويژه قالی توسط بعضی ارگانها در این منطقه آموزش داده شده است و هم­اکنون برخی صنعتگران کم­وبیش به بافت این نوع محصول استغال دارند.


+ نوشته شده درچهارشنبه پانزدهم مهر 1388ساعت 10:50 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

نظر یکی از بازدید کنندگان وبلاگ ......

آقای فرماندار دولت عدالت محور ، سلام خوشحال هستیم که آدم ولایتی و اهل کار و تلاش هستی میخواستم دوستانه عرض کنم در فرمانداری شما اصلاح طلبانی نظیر بهاری - احمدی - ایزدی - سراجی و بخشدار لیردف خرم و.... هستند که مگسانی به دور شیرینی هستند و خیلی زود در فکر دور زدنت بر می آیند پس اگه میخواهی موفق شوی حتما فرمانداریت را اصلاح کن مردم منتظرند موفق باشی.

آقای فرماندار راستش را هم بخواهی همین است به حرف دل مردم گوش کن مردم این دیار سرد و گرم چشیده اند و می دانند چه کسی به درد خدمت به این شهر می خورد و چه کسی به فکر زر اندوزی و کسب صندلی قدرت ، پس چرا باید کاری بکنی که هم پیش مردم سرافکنده باشی و هم پیش خدای مردم ، راهی را انتخاب کن که سربلند باشی و کسانی که در راه رسیدن تو به قله های پیشرفت همچون خاری بر چشمت هستند از خودت دور کن ، انشاء الله موفق باشی .

ما نیز در این راه تو را کمک خواهیم کرد اگر بخواهی ؟؟؟؟؟؟؟


+ نوشته شده درشنبه یازدهم مهر 1388ساعت 10:20 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

تیر اندازی در روستای بحل که منجر به کشته شدن یک نفر گردید

امروز حدود ساعت 9:00 صبح در ورودی روستای بحل کنار دکل ایرانسل دو نفر موتور سوار ناشناس که مسلح به سلاح کلاش بوده اند و سر و روی خود را پیچیده بودند به سمت فردی بنام عبدالله مختاری معروف به سبیل تیر اندازی می کنند که یک تیر به صورت وی و یک تیر به پای وی اصابت می کند و نامبردگان متواری می شوند و سبیل به بیمارستان انتقال می یابد که فوت می نماید و طبق اظهارات اهالی روستا افراد مسلح اهل کاروان بوده اند که برادر عبدالله مختاری بنام خالد مختاری چند مدت قبل یک نفر کاروانی را با چاقو مضروب می کند و به تلافی این کار آنها برادر وی را مورد حمله قرار می دهند .

چرا ما باید هر روز در شهرمان شاهد چنین اتفاقاتی باشیم چرا متصدیان امر به فکر تامین امنیت و جان و مال و ناموس مردم نیستند که هر روز ما شاهد چنین اتفاقات دلخراشی باشیم ، چرا باید سلاح و مهمات مثل نقل و نبات هر روز بین ارازل و اوباش رد و بدل شود ، چرا اعضای شورای تامین شهرستان که مسئولیت برقراری امنیت شهر را بر عهده دارند در خواب ناز به سر میبرند ، چرا ما نباید در این شهر از نعمت امنیت و آزادی برخوردار باشیم ، برادران امنیتی کمی غیرت به خرج دهید و سلاح های غیر مجاز که امروزه دست هر ارازل و اوباشی پیدا می شود جمع نمایید .


+ نوشته شده درشنبه یازدهم مهر 1388ساعت 9:50 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

دستگیری عباس رضایی معروف به نازی .....

دوشنبه هفته گذشته فردی بنام عباس رضایی معروف به نازی ساکن محله یکبنی توسط ماموران انتظامی دستگیر گردید.

ماجرا از این قرار است که برادر عباس رضایی بنام ایوب رضایی مدتی قبل یک نفر بلوچ را به قتل میرساند که پس از شکایت خانواده آنها ایوب رضایی دستگیر و روانه زندان می شود و تازگی ها نیز حکم اعدام نامبرده صادر می شود و عباس رضایی که برادر خود را در خطر می بیند پیش خانواده مقتول رفته و آنها را تهدید می کند که رضایت آزادی برادرش را بدهند و خانواده مقتول ماجرا را به نیروی انتظامی گزارش میکنند و نیروی انتظامی در حوالی جاسک کهنه با عباس رضایی درگیر میشوند و عباس رضایی شروع به تیراندازی می نماید که یک تیر به دست یکی از سربازان انتظامی اصابت می کند و ماموران انتظامی از ناحیه پا او را مجروح کرده و بالاخره دستگیر می نمایند که همراه نامبرده یک نارنجک دستی و یک کلت کمری و یک اسلحه کلاش بوده است . 


+ نوشته شده درشنبه یازدهم مهر 1388ساعت 9:48 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

طنز ازدواج......

قبل از ازدواج

 

پسر: بالاخره موقعش شد. خیلی انتظار کشیدم.
دختر: می‌خوای از پیشت برم؟
پسر: حتی فکرشم نکن!
دختر: دوسم داری؟
پسر: البته! هر روز بیشتر از دیروز!
دختر: تا حالا بهم خیانت کردی؟
پسر: نه! برای چی می‌پرسی؟
دختر: منو می‌بوسی؟
پسر: معلومه! هر موقع که بتونم.
دختر: منو می‌زنی؟
پسر: دیوونه شدی؟ من همچین آدمی‌ام؟!
دختر: می‌تونم بهت اعتماد کنم؟!
پسر: بله.
دختر: عزیزم!

 

بعد از ازدواج

از پایین به بالا بخون!

 


+ نوشته شده درچهارشنبه هشتم مهر 1388ساعت 9:56 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

ارزش دختر در فرهنگ اسلامی

دختر در فرهنگ اسلامی از ویژگی و جایگاه خاصی برخوردار است.در منابع اسلامی به گونه های مختلفی چون ریحانه(گل)، قواریر (بلور)، حسنات (نیکی ها) و بهترین فرزندان از او یاد شده است.

امام  رضا(ع) فرمود:خداوند بر زنان و دختران مهربانتر است از مردان و پسران

پیامبر(ص)فرمود: خیر اولادکم البنات(وسائل الشیعه،ج۴،ص۷۹) برترین فرزندان شما دختران هستند.

ابن‏عباس از پيامبر گرامى صلى اللَّه عليه و آله و سلم روايت مى‏كند: هركس دخترى داشته باشد و نسبت به او اهانتى روا ندارد و فرزند پسرش را بر او ترجيح ندهد، خداوند او را داخل بهشت مى‏كند. 


رسول اكرم صلى اللَّه عليه و آله و سلم معيار جوانمردى و فرومايگى انسان را چنين بيان مى‏فرمايد: جوانمردان، كسانى هستند كه زنان را گرامى مى‏دارند و فرومايگان نسبت به آنان اهانت مى‏نمايند.

و نیز فرمودند: بهترین شما کسی است که برای زنان و دختران بهترین باشد

علی بن الحسین(ع):زنان بلورند آنها را نشکنید.

پیامبر اکرم(ص) فرمود: هركسى كه از بازار، متاع و تحفه‏اى به خانه آرد، اول به دختران بدهد و سپس به پسران. هر آن كس كه دختران را شاد كند، گويى كه از ترس خدا گريسته است، يعنى همان تقرب و پاداش را دارد.

پيامبر عزيز صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى‏فرمايد: بهترين فرزندان شما دختران شما هستند. علامت خوش‏قدمى زن، اين است كه اولين فرزندش دختر باشد. هركس سه دختر يا سه خواهر را اداره كند، بهشت بر او واجب است.

ميمونه، همسر پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم مى‏گويد: از رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله و سلم شنيدم كه مى‏فرمود: بهترين مردان امت من كسى است كه نسبت به همسر خود بهترين رفتار را داشته باشد و بهترين زنان امت من كسى است كه نسبت به همسر خويش بهترين كردار را داشته باشد. هر زنى كه آبستن مى‏شود، هر شب و روزى كه بر وى مى‏گذرد، برابر با هزار شهيد، اجر و پاداش دارد. بهترين زنان امت من زنى است كه در آنچه معصيت نباشد، رضاى شوهر را به دست آورد و بهترين مردان امّت من، مردى است كه با خانواده‏اش به لطف و مدارا زندگى كند. چنين مردى هر روزى كه بر او بگذرد، اجر صد شهيد دارد.
عمر گفت: يا رسول‏اللَّه! چگونه مى‏شود زنى كه رضايت شوهرش را به دست آورد، اجر هزار شهيد و مردى كه با خانواده‏اش مدارا كند، اجر صد شهيد را داشته باشد؟
پيامبر صلى اللَّه عليه و آله و سلم فرمود: بدان كه اجر زنان، نزد خداوند، بيش از اجر مردان است. به خدا سوگند كه ستم شوهر نسبت به زن، بعد از شرك به خدا، بزرگترين گناهان است. نسبت به رفتار با موجود ضعيف (زن و يتيم) از خدا بترسيد كه خداوند به خاطر ايشان، شما را مؤاخذه خواهد كرد. هر كه به اين دو نيكى كند، رحمت الهى نصيب او شود و هر كه بدى نمايد، مورد سخط و خشم الهى واقع شود.

پیامبر(ص) آنقدر به دخترش،حضرت فاطمه(س) احترام می گذاشت،که مردم تعجب می کردند وبا تمام مقامی که داشت،دست دخترش را می بوسید و به هنگام مراجعت از سفر ،نخستین کسی را که دیدار می کرد دخترش فاطمه(س) بود و به هنگامی که می خواست به سفر برود ،از آخرینن خانه ای که خداحافظی می کرد ،خانه فاطمه (س) بود. 


+ نوشته شده درچهارشنبه هشتم مهر 1388ساعت 9:53 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

هشدار به خانوم ها

صحبت امروز من در مورد افرادی هست که  مزاحم میشن . خیلی از دخترهای جوان چه در دانشگاه یا محیط کار یا دخترهای دبیرستانی وقتی با یک پسری دوست میشن وقتی پسر شماره داد آنوقت دختر شماره تلفن موبایل یا خانه شان را به آقا پسر میدهد.

خیلی از رابطه های احساسی  که از راه درست شروع نمیشه و ۹۰٪ در این گونه رابطه ها دستورات دینی را نادیده میگیرند معمولا به هم نمیرسن و هم دختر و هم پسر به مشکل بر میخورن ...یکی از مشکلات بزرگی که  پیامد این گونه رابطه هاست که مخصوصا دخترها بیشتر ضربه میبینن...زمانی هست که دختران قبل از ازدواج با پسری بودن و بنا به دلایلی در رابطه قبلی موفق نبودن..حالا که متاهل شدن اون آقا پسری که قبلا باهاش دوست بودن براش مزاحمت ایجاد میکنه...دختر باورش نمیشه این همون پسر خوبی بود که میگفت دوسش داره حالا میخواد زندگیشو به هم بریزه جلوی، شوهرش آبروشو ببره....

حقیقت اینه که خیلی از دخترها به خاطر  احساسات لطیفشون نمیتونن پسر ها رو بشناسن.کم هستن دخترهایی که بتونن پسرها رو خوب تجزیه و تحلیل کنن.وقتی بعضی ها  باهام صحبت میکنن واقعا متعجب میشم که با وجود این همه اتفاقاتی که در جامعه میوفته و هممون هم خبر داریم اما چرا در ارتباط با یک پسر دقت نمیکنن حدودهای شرعی رو رعایت نمیکنن..حتما باید سرشون به سنگ بخوره تا چشم و گوششون باز بشه.....

دخترا خیلی دقت کنین مخصوصا دخترهای دانشجو به بهانه جزوه  شمارهاتون رو به کسی ندین..حتی خیلی از دخترها هم بودن که فقط به خاطر جزوه با دانشجوی پسری در ارتباط بودن و اصلا رابطشون احساسی نبوده،دختر زمانی که ازدواج میکنه همون پسر دانشجو مزاحمش میشه...اونوقت اگر شوهرش بفهمه  مسلما خیلی ناراحت میشه و چه اتفاقاتی که نمیوفته....

حالا بعضی از دخترها هم هستن که علاوه بر این که شمارشون رو میدن عکس و آدرس خونه و ..رو به آقا پسر میدن و اگر روزی این آقا پسر برای زندگی این خانوم مزاحمت ایجاد کنه کلی مدرک هم داره که برای شوهر دختره رو کنه ...بقیش هم که دیگه خودتون میدونید چه اتفاقاتی میوفته

توصیه من به دختر خانوم ها این هست که:

۱- تا اونجا که لزومی نداره شمارشون رو به هر دختری ندن. بعضی از دخترها خیلی با دوستهاشون(منظورم دوستان دختر هست) خیلی صمیمی میشن.ریز و درشت زندگیشون رو به دوستاشون میگن.. بودن دختر های که چقدر با هم دوستان صمیمی بودن اما به خاطر رسیدن به یک پسر یا از این موارد چقدر آبروی دوست صمیمیشون رو جلوی در و همسایه بردن...دخترها به هر دختری اعتماد نکنید و در دوست یابی دقت لازم رو انجام بدین ..سفارشات دینی راجب دوست رو فراموش نکنید.

۲- دخترهایی که  سن کم دارن مخصوصا دخترهای دبیرستانی گول پسرهایی که جلوی راهتون قرار میگیرن و شمارشون رو میدن نخورین به هیچ وجه باهاشون تماس نگیرین(حتی از روی شیطونی و کنجکاوی با دوستاتون نرید تلفن عمومی و به شماره پسری زنگ بزنید بعضی از دخترها کم سن و سال وقتی میگم تلفن نزنید میگن برای اینکه با دوستامون بخندیم یا پسر رو سر کار بذاریم به شمارش زنگ میزنیم اما زهی خیال باطل که این خندها به گریه تبدیل میشه) ....چون  این جور پسرا شما رو برای ازدواج نمیخوان برای هدف شومشون میخوان..هیچ پسری برای ازداج نمیاد جلوی مدرسه دخترانه،تا همسر آیندش رو انتخاب کنه.

۳-دخترهای دانشجو شمارتون رو به هر دختری در دانشگاه ندین چون در دانشگاه شماره زود پخش میشه.به هر پسری اعتماد نکنید و به بهانه جزوه شمارتون رو بدین.در اردوهای دانشگاهی نذارین پسرا ازتون فیلم یا عکس بگیرن

بالاخره روزی میاد که ازدواج میکنید و شاید عاشقانه همسرتون رو دوست داشته باشید و نمیخواهید زندگی شیرینتون خراب بشه.اگه واقعا خواستار زندگی زیبا و موفقی هستین باید قبل از ازدواج به فکر بود.قبل از ازدواج در دوستی ها ،رفت و آمدها و...دقت کنید.پسری که میگه شما رو خیلی دوست داره و عاشقتون هست ،شاید قسمت نشد به هم برسین و شما با شخص دیگری ازدواج کردین،اونقت شاید همون پسر عاشق پیشه زندگیتون رو سیاه کنه و جلوی شوهرتون آبرو ریزی بشه

از امروز به فکر زندگی خودتون باشید مراقب همه چیز باشید تا در آینده ازدواج موفق و زندگی شیرینی رو در کنار همسرتون داشته باشید پس از امروز به فکر باشید که فردا دیر است


+ نوشته شده درسه شنبه هفتم مهر 1388ساعت 7:4 قبل از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

آنچه دختران تمایل دارند پسران بدانند

این می تواند احساس خیلی از شماها باشد: خسته شده اید. احساس می کنید که هر کاری که لازم است را برای به دست آوردن زنی بااصالت با ویژگی های ممتاز انجام می دهید اما خانم ها به شما جواب نمی دهند. تصور شما این است که خانم ها معمولاً دنبال مردی کامل هستند که در واقعیت وجود خارجی ندارد.

اما اگر از دوستان دخترتان سؤال کنید، مطمئناً پاسخ دیگری دریافت خواهید کرد. درست است که آنها زیبایی ظاهری، جذابیت و رمانتیک بودن را در مرد ایدآلشان دوست دارند، اما آنقدرها هم که شما فکر میکنید درگیر این مسائل نیستند. اگر میخواهید بدانید واقعاً به چه فکر میکنند، به مطالب زیر توجه کنید.


کمی احترام بگذارید. وقتی نوبت به احترام گذاشتن به خانم ها می رسد، مردهای ایرانی فرقی با بقیه مردهای جهان ندارند. خانم ها وقتی بشنوند که طرفشان در مورد زنان دیگر غیرمحترمانه صحبت می کند، خیلی سریع عقب می کشند. من با مردان زیادی روبرو بوده ام که به خاطر اینکه علاقه ای به من نداشتند، به خودشان اجازه میدادند که وقتی زن زیبایی می بینند آنها را جذاب قلمداد کنند یا زنانی که جذابیت کمتری دارند را به عناوین ناخوشایند بخوانند. حتی اگر این نحوه صحبت کردن به صورت شوخی هم بیان شود، باز اگر خانم ها ببینند که طرفشان زنان را نوعی شیء قلمداد میکند، آزرده خاطر خواهند شد.

مردها به صورت های دیگر هم می توانند احترامشان را به خانم ها نشان دهند. وقتی در را برای خانم ها باز می کنند، به آنها صندلی تعارف می کنند، یا او را تا اتومبیلش همراهی می کنند، در نظر خانم ها بسیار مؤدبانه می آید. اکثر مردها وقتی با یک خانم قرار ملاقات میگذارند، چنین رفتارهایی از خود نشان می دهند، اما با دوستان دختر معمولیشان چنین برخوردی ندارند.

با همه مهربان باشید. ممکن است تعجب کنید اگر بفهمید که خانم ها شما را حتی در عادی ترین برخوردهایتان با دیگران هم ارزیابی می کنند. آنها نه تنها به رفتار شما با خودشان، بلکه به نحوه برخورد شما با دیگران هم توجه می کنند. مهربانی، بخشندگی، و خدمت رسانی، از دیدگاه آنها خصوصیاتی قابل تحسین است.

به دنبال مشاوره و راهنمایی های معنوی باشید. خیلی از مردها از اینکه میبینند خانم ها به دنبال مردان باایمان و معنوی هستند تعجب می کنند. آنها تصور می کنند که ایدآلی که خانم ها دنبال آنند، وجود ندارد اما من از زبان خانم های زیادی شنیده ام که این ویژگی برایشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خانم ها معتقدند که افراد باایمان و متقی، در ازدواج هم کمتر مرتکب گناه می شوند و بیشتر می توان به آنها اعتماد کرد.

خانواده تان را دوست داشته باشید. خانم ها همچنین به نحوه برخورد آقایون با مادر، خواهر و حتی مادربزرگشان هم دقت میکنند. آنها از اینکه می بینند مردی با زنان خانواده خود نیز رفتار خوبی داشته و به آنها علاقه دارد، احساس امنیت بیشتری میکنند و تاحدودی مطمئن می شوند که با آنها نیز رفتاری پایین تر از آن نخواهند داشت.

ازدواج را جدی بگیرید. برای خیلی از آقایون، ازدواج چیزی است که هیچوقت از آن صحبت نمی کنند. حتی اگر در خیالشان باشد که یک روز ازدواج کنند، معلوم نیست که هیچ برنامه ای برای آن داشته باشند.

یکی از دوستان من یکسال پیش ازدواج کرد. کمی بعد از ازدواجشان اتفاقی برای آنها افتاد که مجبور می شدند به فرانسه رفته و آنجا زندگی کنند. بعد از سه ماه دیدم که آماده رفتن شده اند. وقتی از او پرسیدم که چطور به این سرعت توانستند مشکلات مادیشان را حل کرده و برنامه رفتن را جور کنند، دوستم رازی را با من در میان گذاشت. او گفت که همسرش از سالها قبل از ازدواج برای زندگی خانوادگی خود در آینده پس انداز میکرده است، به همین ترتیب بوده که توانسته بود بدهی شهریه دانشگاه او و همچنین ماشین های هردوشان را بپردازد.

من واقعاً چنین دوراندیشی را تحسین می کنم. بااینکه همه ی آقایون ممکن است قادر به رسیدن به چنین اهداف مالی نباشند، اما برداشتن قدم هایی کوچک هم که به خانم ها نشان دهد خود را برای ازدواج آماده می کنند، هم خوب است.

یکی دیگر از نشانه های میل به ازدواح، آمادگی پذیرفتن مسئولیت است. خیلی از مردها می خواهند با همان آزادی و بی بند وباری که در دوران دانشگاه داشتند، تا آخر عمر زندگی کنند و از قبول مسئولیت های جدید سر باز می زنند. این آدم ها باید بدانند که خانم ها دنبال یک پسربچه نیستند، آنها دنبال مرد زندگیشان هستند، کسی که بتواند از آنها حمایت کرده و از خیلی جهات تامینشان کند.

پیشقدم شوید. وقتی از خانمی خوشتان می آید و احساس او را نسبت به خودتان نمی دانید، این شما هستید که باید پیشقدم شوید. خیلی از مردها را می شناسم که از روی غرور هیچوقت جلو نمی روند و از باب آشنایی را با زن مورد علاقه شان باز نمی کنند. خیلی دیگر از اینکه طرف مورد نظر دست رد به سینه شان بزند می ترسند و جلو نمیروند. گروه اول باید بدانند که با غرور هیچوقت به آنچه میخواهند، نمی رسند و گروه دوم هم باید به خدا توکل داشته باشند و بدانند اگر خواست خدا در آن باشد، حتماً موفق می شوند.

ریسک کنید. خیلی اوقات مردها باعث می شوند که رابطه شان بر هم بخورد چون وقتی که نوبت به تصمیم گیری می رسد، اقدامی نمی کنند. آنها باید بدانند که شجاعت و جسارت مردان برای خانم ها ارزش زیادی دارد. با طرفتان روراست باشید و حرفی که می خواهید بزنید را بدون این پا و اون پا کردن به او بگویید. رک و راست بودن همیشه مورد تحسین خانم ها بوده است.


شما آقایونی که فکر میکنید خانم ها به دنبال مرد کامل و رویایی توی قصه ها هستند، بدانید که اشتباه می کنید. شما تصور درستی از خواسته های خانم ها ندارید. آنها به دنبال مهربانی و محبت، احترام و توجه، و صداقت و ابتکار عمل هستند. آنها به دنبال آن مرد کاملی هستند که درون شما وجود دارد، پس معطل نکنید.

با تشکر از :صدیقه ارجمند


+ نوشته شده درسه شنبه هفتم مهر 1388ساعت 6:56 قبل از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

سخنی با فرماندار جدید جاسک

سلام آقای فرماندار امیدوارم که این مطالب را بخوانی و یا به گوشت برسد می خواهم کمی از وضع شهر جاسک برایت بگویم از سخنانم رنجیده خاطر نشو و آنها را در دستور کارت قرار بده تا انشاء الله در اداره این شهر موفق باشی ؟

از کجای این شهر برایت بگویم ، از وضعیت شهرداری که هیچ مسئولی ندارد و کارمندان آن دارند چرت می زنند ، از وضع خیابانها که هنوز آسفالت آنها خشک نشده توسط ماشینهای سنگین موج موج می شوند ، از وضع کوچه ها که کثیف و پر از آشغال هستند ، از وضع پارکها و وسایل بازی زنگ زده ، از وضعیت فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی غریب آباد و یکبنی ، از وضعیت آزادی قاتلین و ارازل و اوباش ، از وضعیت فرمانداری و بی خیالی مسئولان ، از وضع بیکاری و معتاد شدن جوانان ، از وضعیت مغازه ها و قیمتهای بدون کنترل اجناس ، از وضعیت آژانسهای درون شهری و برون شهری و بالا رفتن کرایه ها ، از وضعیت ...... ، خلاصه این گوشه ای از آن همه مشکلات بود که گفته شد پس بکوش تا هم وضع شهر را سر و سامان دهی و هم خدمتی بی منت به مردم خونگرم جاسک کرده باشی !!!!!!!

آقای فرماندار رمز موفقیت شما در انتخاب کابینه درست می باشد چون اگر شما فردی ولایت مدار و دلسوز نظام و کشور ایران باشید و کابینه ات خلاف جهت تو حرکت کند بدان که این قافله به سرمنزل نمی رسد و در راه دچار مشکلات زیادی خواهی شد همانگونه که در زمان فرماندر قبلی (آقای آرامی) دیدیم که چطور این مسیر به بیراهه می رفت پس سعی کن در اولین فرصت این کابینه را که چون خاری بر چشمانت می باشد اصلاح نما باشد که در این راه موفق باشی !!!!!!


+ نوشته شده درسه شنبه هفتم مهر 1388ساعت 6:45 قبل از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

مشاوراستاندار و رئیس روابط عمومی استانداری یزد ، استاندار هرمزگان می شود؟!

 یزدفردا  در خبری نوشت "شنیده شده با توجه به اینکه سید عبدالمجید قائم محمدی مشاور استاندار و رییس روابط عمومی استانداری یزد سابقه فعالیت  در سپاه پاسداران هرمزگان و بویژه بندر عباس را داشته و دارای رده های مدیریتی بالا این نهاد بوده است از گزینه های جدی استانداری هرمزگان است"

این سایت افزوده است "شنیده ها حاکی است که با پیشنهاد برخی از تشکلهای بندرعباس به عنوان یکی از   گزینه های جدی برای استانداری هرمزگان مطرح می باشد . "

بر اساس خبر این سایت " وی  از اواسط سال ۱۳۸۶ که به عنوان مشاور استاندار و  رییس روابط عمومی استانداری منصوب شده در یک سال و نیم گذشته ارتباط بسیار نزدیکی با اصحاب رسانه استان یزد داشته است که قابل تقدیر می باشد .  "


+ نوشته شده درپنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 8:36 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

مقصد بعدی آقای استاندار ...!

مقصد بعدی آقای استاندار ...!

بالاخره بعد از رایزنی های متعدد مقصد بعدی استاندار هرمزگان مشخص شد.

صاحب محمدی قرار است تا چند روز اینده به عنوان معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول به فعالیت شود ماهم به رسم دیرین برای وی در این پست حساس و تخصصی آرزوی موفقیت می کنیم.


+ نوشته شده درپنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 8:33 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

رفع مشکل دسترسی به وبلاگ از طریق گوگل.....

با توجه به اینکه بعد از راه اندازی وبلاگ دوستان زیادی مطرح کرده بودند که دسترسی به وبلاگ از طریق گوگل صورت نمی گیرد باید به عرض دوستان عزیز برسانم که الان این مشکل حل شده است و دوستان عزیز می توانند از طریق گوگل با سرچ کردن (جاسک آزاد) به راحتی وارد وبلاگ شوند .

امیدواریم دوستانی که به ما ارادت دارند همیشه ما را از نظرات مفید خود بهره مند سازند .


+ نوشته شده درپنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 8:14 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

کوتاه کردن موی سر

   امروز میخواهم راجع به کوتاه کردن موها صحبت کنم.

 مو یکی از زیبایی زن به حساب می آید.مطمئنا تاثیر مو بر زیبایی را میدانید. از نظر اسلام زنان نباید خودشون رو شبیه مردان کنند.طبق فتواهایی که اکثر علمای شیعه دادن کوتاه کردن موی زنان تا حدی که شبیه مردان بشه مکروه هست.اما متاسفانه امروزه من دختران و زنانی رو میبینم که موهاشون رو خیلی کوتاه میکنن.چند وقت پیش چند تا دختر رو دیدم که با هم دوست بودن موهاشون رو کوتاه کوتاه کرده بودن یکی از اونا هم  موهاش مثل پسرهایی بود که رفتن سربازی..من باورم نشد.کم پیش میاد دختری که تا این حد موهاشو کوتاه کنه..همه دختران زیبایی رو دوست دارن و خیلی سعی میکنن خودشون رو زیبا کن..دخترا وقتی نامزدی میکنن  یا در دوران عقد هستن خیلی بیشتر به زیبایشون اهمیت میدن همیشه سعی میکنن ببینن چیکار کنن تا دل نامزدشونو بیشتر بدست بیارن اما همین که رفتن سر خونه و زندگیشون بعد از چند ماهی یا چند سال دیگه اون دختر خانوم مثل سابق توجه نمیکنه که چه جوری برای شوهرش آرایش کنه یا حتی بعضی وقتا جوری لباس میپوشن یا طوری آرایش میکنن  که نه تنها توجه شوهرشون رو جذب نمیکنه بلکه شوهرشون سرد هم میشه.(خیلی ها رو دیدم که نه تنها آرایش نمیکنن و لباسهای قشنگ نمیپوشن بلکه ژولیده هم میگردن!!!!!)اصلا علت اینکه خیلی از مردها به جایی اینکه آرامش رو در داخل خونه پیدا کنن وقتی میبینن زنشون اون جذابیت رو نداره ،آرامش رو در بیرون از خونه جستجو میکنن و به دنبال زنهای دیگه میرن

یه بار که در آرایشگاه بودم خانومی بود جوان و زیبا موهای بلند و قشنگی داشت اما موهاشو کوتاه کرد..خیلی هم کوتاه شد خودش گفت شوهرم موی کوتاه دوست نداره حالا برم خونه غر میزنه..خانومهایی که اونجا بودن بهش گفتن خیلی قشنگ شدی، صورت ظریف و چشمان درشتی داشت بهش میومد ولی وقتی شوهرش دوست نداره به چه دردش میخوره..اگر طبق میل شوهرش رفتار کنه مسلما محبت شوهرش رو بیشتر جذب میکنه..همه خانوما دنبال جذب محبت شوهرشون هستن و باید بدونن شوهرشون چی دوست داره..اکثر مردهای دنیا و به خصوص ایرانی موهای بلند دوست دارن و مردهای ایرانی موی هایلایت و مش کرده رو بیشتر میپسندن . اینو هم بدونین هر چقدر موهاتون ساده باشه جذابیت بیشتری پیدا میکنید.مدل موهای کوتاه و تیز تیزی(شبیه جوجه تیغی) خیلی قشنگ نیست  یک مدلش هم که قبلنا مد شده بود اسمش مدل آناناسی بود که  جالب نبود.

البته خوبه هر از گاهی خانوما موهاشونو کوتاه کنن اما خیلی کوتاه نشه که شبیه پسرا بشن. موها از شونه کوتاه تر نشه.


+ نوشته شده درپنجشنبه دوم مهر 1388ساعت 8:2 بعد از ظهرتوسط صدیقه ارجمند |

کليه ي حقوق مادي و معنوي وبلاگ jaskazad محفوظ مي باشد.
طراحي شده توسط قالب وبلاگ